Odzież ostrzegawcza | Odzież odblaskowa BHP

Odzież ostrzegawcza

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas pracy na zewnątrz po zmroku wybierając odzież ostrzegawczą. Pracując w warunkach o niedostatecznym oświetleniu warto zaopatrzyć się w odblaskową odzież. W ofercie posiadamy zarówno kurtki, bluzy, spodnie ale także i kamizelki, polary i dodatkowe akcesoria odblaskowe, które uczynią widocznym każdego pracownika. 

Odzież odblaskowa

Praca na świeżym powietrzu, ale także na wewnątrz budynku wymaga zastosowania odpowiedniej środków ochrony zdrowia. Do jednych z nich należy odzież ostrzegawcza, która oprócz chronienia przed chłodem, wiatrem, deszczem czy słońcem ma za zadanie uczynić osobę, która ją nosi, widoczną z dużej odległości w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Deszcz, nieoświetlona droga, mgła znacznie ograniczają widoczność na drodze, ale także na placu budowy i w innych miejscach, gdzie Twoi pracownicy poruszają się pieszo, a obok jeżdżą koparki, betoniarki i inne ciężkie maszyny. O dobre oznakowanie swoich pracowników zadbaj także wtedy, gdy chodzą po magazynie wysokiego składu oraz w każdym miejscu, gdzie jeżdżą wózki widłowe.

W zależności od charakteru pracy zaopatrz swoich pracowników w taką odzież ostrzegawczą, która będzie spełniać swoją funkcję, a jednocześnie będzie wygodna i ochroni ciało przed innymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli więc Twoi pracownicy na co dzień pracują w ogrodniczkach, być może wystarczy, by mieli na sobie ogrodniczki odblaskowe. Czasami warunki są na tyle wymagające, że najlepszą ochroną jest odzież w jaskrawych kolorach z dodatkowymi odblaskowymi elementami. Niekiedy wystarczy jaskrawo pomarańczowy lub żółty t-shirt, a czasami najlepszym rozwiązaniem jest właśnie kamizelka odblaskowa, którą w każdej chwili można założyć, nawet na elegancką koszulę.

W naszej ofercie dostępne są odblaskowe koszulki z krótkim rękawkiem, odblaskowe bluzy, odblaskowe spodnie, odblaskowe kurtki, odblaskowe ogrodniczki, odblaskowe krótkie spodenki, odblaskowe czapki, odblaskowe kamizelki i odblaskowe szelki. Dopasuj odblaskową odzież do swojego miejsca pracy i podwyższaj poziom bezpieczeństwa, dbając jednocześnie o wygodę swoich pracowników.

Kamizelki odblaskowe

Odblaskowa odzież robocza sprawdzi się w wielu zawodach. Można ją stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Szczególnie polecana jest na budowie lub podczas prac drogowych czy przy wykonywaniu obowiązków w nocy. Sprawdzi się także dla pracowników hal produkcyjnych i różnego rodzaju magazynów. Jej szerokie i uniwersalne zastosowanie stanowi jej niezaprzeczalny atut. Z tego rodzaju odzieży korzysta wiele zawodów. W Natare przygotowaliśmy dla Was szeroki wybór ubrań odblaskowych, także w wersji ocieplanej. A wszystko to po to, by pracownicy mogli czuć się bezpiecznie bez względu na to, w jakich warunkach wykonują swoje zadania.

Do najczęściej wybieranych produktów w tej kategorii należą kamizelki odblaskowe. Stanowią one bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Wystarczy narzucić je na ubranie właściwe, by zapewnić sobie bezpieczeństwo i odpowiednią widoczność. Kamizelki to znakomity wybór do miejsc pracy, w których tego rodzaju ochrona nie jest konieczna zawsze i dla wszystkich pracowników, ale istniej wymóg, by ostrzegawcza odzież była dostępna. Kamizelki odblaskowe świetnie się do tego nadają. Można je założyć zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Odblaskowe kurtki ostrzegawcze

Tam, gdzie odpowiednia widoczność jest niezbędna podczas całego czasu pracy, warto sięgnąć po odblaskowe kurtki ostrzegawcze. To wysokiej jakości produkty, które gwarantują użytkownikowi maksimum bezpieczeństwa. W ofercie Natare znajdziecie kurtki posiadające nie tylko odblaski, ale także fluorescencyjne kolory, co dodatkowo zwiększa widoczność użytkownika. Odblaskowe kurtki ostrzegawcze cechują się także wysoką funkcjonalnością. Chronią przed deszczem, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w pracach na zewnątrz. Część modeli wyposażano w ściągacze, kaptury czy dodatkowe kieszenie, które ułatwiają przechowywanie podręcznych przedmiotów. 

Ponadto odblaskowe kurtki wykonano z trwałych materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia. Są praktycznie zaprojektowane, nie krępują ruchów, pozostawiają maksimum swobody podczas pracy.

Na uwagę zasługują także kurtki przeznczone do pracy w miesiącach jesienno – zimowych lub w chłodniach i zamrażalniach. Posiadają dodatkową warstwę, która zapewnia pracownikowi ciepło w niskich temperaturach. Ich zaletą jest zastosowanie tworzyw, które przepuszczają powietrze. Dzięki prawidłowej wentylacji, użytkownik nie spoci się, co byłoby niebezpieczne dla jego zdrowia podczas przebywania w niskiej temperaturze. 

Odblaskowe spodnie ostrzegawcze

Zwieńczeniem naszej odblaskowej oferty są spodnie ostrzegawcze, które będą doskonałym uzupełnieniem kurtek. W niektórych zawodach konieczne jest zapewnienie pracownikowi widoczności na najwyższym poziomie. Osiągniemy to dzięki zastosowaniu odblaskowej odzieży nie tylko na górnej, ale także na dolnej części ciała. Odblaskowe spodnie ostrzegawcze sprawdzą się idealnie w tej roli. Wyposażone w odblaski i fluorescencyjne kolory gwarantują personelowi maksimum bezpieczeństwa. Na uwagę zasługują również nasze odblaskowe ogrodniczki cechujące się wyjątkową wygodą użytkowania.