Wkładki do butów

Komfort pracy w dużej mierze zależy od wygodnej odzieży roboczej, a także wygodnego obuwia. Jednak nawet najwygodniejsze buty mogą wywoływać różnego rodzaju dyskomfort, jeśli nie włożymy do nich odpowiednich wkładek. To one, dzięki różnym funkcjom, sprawiają, że buty są jeszcze wygodniejsze, zimą w stopy będzie nam jeszcze cieplej, a latem nasze stopy będą znacznie mniej się pocić.

Jeśli pracujecie na zewnątrz, dopasuj rodzaj wkładek do pory roku. Zimą najlepiej sprawdzą się wkładki filcowe lub wkładki alutermiczne, które chronią przed zimnem, a także przed odparzeniami. Pochłaniają wilgoć, dzięki czemu nasze stopy się nie ślizgają, nie obcierają i nie wychładzają. Amortyzują także nacisk, dzięki czemu chronią nasze stawy przed urazami.

Na lato wybierz wkładki z aktywnym węglem, który doskonale pochłania wilgoć. Perforowana bawełna zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, dzięki temu skóra oddycha. W takim środowisku bakterie i grzyby nie mają szansy na rozwój, dzięki czemu po ośmiu godzinach pracy nie będzie czuć nieprzyjemnego zapachu.

Innym doskonałym rozwiązaniem na lato, a także dla osób, które cierpią na dużą potliwość stóp, są trójwarstwowe wkładki z systemem Actifresh. Wierzchnia warstwa wkładki nasączona jest bezpiecznym środkiem dezynfekującym, który nie tylko uniemożliwia rozwój drobnoustrojów, ale także zabija wszystkie już istniejące. Perforacja drugiej warstwy zapewnia optymalny przepływ powietrza, a warstwa spodnia amortyzuje nacisk stopy. Wkładki można prać w 30 stopniach C.

Dla osób, dla których nawet najwygodniejsze buty po kilku godzinach chodzenia stają się niewygodne, odpowiednie będą wkładki profilowane. Idealnie dopasowane do stopy mają zbawienny wpływ nie tylko na komfort podczas pracy, ale także na zdrowie pracownika. Wygodne wkładki do butów sprawią, że stopy, ale i całe nogi oraz kręgosłup będą znacznie mniej obciążone i narażone na żylaki.