Ochrona PPoż

Jednym z obowiązków firm, zajmujących się wznoszeniem budynków oraz pracami wykończeniowymi, jest stworzenie drogi ewakuacji w przypadku pojawienia się ognia w pomieszczeniach, jak również umieszczenia w odpowiednich miejscach elementów, stanowiących informację o bezpiecznej drodze ucieczki bądź artykuły pierwszej pomocy.

W asortymencie produktów naszej firmy znajduje się szeroki wybór produktów, dzięki którym ochrona PPOŻ w dowolnym budynku będzie zgodna z obowiązującymi przepisami. Świetnie sprawdzą się w blokach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej, magazynach, centrach handlowych i wielu innych.

Oferujemy między innymi następujące elementy ochrony PPOŻ:

  • znaki przeciwpożarowe,
  • instrukcje przeciwpożarowe,
  • znaki kierunku do ewakuacji,
  • apteczki pierwszej pomocy,
  • i inne.

Szeroki wybór elementów do ochrony przeciwpożarowej w Natare.pl

Pożary domów, hal targowych, centrów handlowych, zakładów pracy oraz wielu innych budynków mogą zdarzać się codziennie. Pożar w miejscu pracy to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających na jego terenie ludzi. Pożar jednego budynku może również doprowadzić do katastrofy. Będzie on niósł zagrożenie dla całej okolicy, w której się znajduje. Zasady BHP w jasny i konkretny sposób wymagają w odpowiedni sposób oznakowania każdego budynku, oddanego do użytku publicznego  

Obowiązek umieszczenia odpowiednich instrukcji oraz oznaczenia w widoczny sposób drogi przeciwpożarowej. Spoczywa po stronie firm odpowiedzialnych za prace wykończeniowe budynków. W sklepie internetowym Natare znajdziemy oznakowania, instrukcje oraz znaki zgodne z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Umieszczenie ich zapewni zezwolenie na oddanie budynku do użytku. Również osoby które przebywają w budynku będą czuły się bezpieczniej.

Podstawowe bezpieczeństwo w każdym budynku

W artykule pierwszym ochrony przeciwpożarowej jasno określono odpowiedzialność każdej osoby, która odpowiada za dany budynek. Zobowiązuje go on do ochrony zdrowia oraz życia ludzi obecnych na danych przestrzeniach. Także do ochrony najbliższego otoczenia obiektu. 

Jednym z narzędzi, które pomogą nam spełnić te zasady są instrukcje przeciwpożarowe. Występują one w formie plansz, na których opisane jest postępowanie w konkretnych przypadkach. Instrukcja może dotyczyć ogólnych zasad zachowania lub postępowania w wybranym obiekcie, np. szpitalu. 

W sklepie Natare znajdziemy szeroki wybór plansz i instrukcji. Można je posiadać w budynku, w jasny i przejrzysty sposób zapewnią bezpieczeństwo. Osoby przebywające również będą czuły się bezpieczniej.

Apteczka pierwszej pomocy nie tylko w samochodzie

Apteczka samochodowa stanowi podstawowe wyposażenie każdego samochodu. Nie jest ona w Polsce obowiązkowa dla wszystkich pojazdów. Zaś zdrowy rozsądek oraz troska o bliskich powinny stanowić podstawowy argument do jej zakupu.

Apteczki muszą się również znajdować na terenie zakładów pracy. Warto też mieć je w domu, ponieważ to właśnie tam, dochodzi do wielu drobnych wypadków. Takich jak: skaleczenia, oparzenia, stłuczenia czy złamanie. Posiadanie dobrze wyposażonej apteczki pomoże nam w skutecznym udzieleniu pierwszej pomocy.