Ochrona PPoż

Jednym z obowiązków firm, zajmujących się wznoszeniem budynków oraz pracami wykończeniowymi, jest stworzenie drogi ewakuacji w przypadku pojawienia się ognia w pomieszczeniach, jak również umieszczenia w odpowiednich miejscach elementów, stanowiących informację o bezpiecznej drodze ucieczki bądź artykuły pierwszej pomocy.

W asortymencie produktów naszej firmy znajduje się szeroki wybór produktów, dzięki którym ochrona PPOŻ w dowolnym budynku będzie zgodna z obowiązującymi przepisami. Świetnie sprawdzą się w blokach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej, magazynach, centrach handlowych i wielu innych.

Oferujemy między innymi następujące elementy ochrony PPOŻ:

  • znaki przeciwpożarowe,
  • instrukcje przeciwpożarowe,
  • znaki kierunku do ewakuacji,
  • apteczki pierwszej pomocy,
  • i inne.

Szeroki wybór elementów do ochrony przeciwpożarowej w Natare.pl

Pożary domów, hal targowych, centrów handlowych, zakładów pracy oraz wielu innych budynków mogą zdarzać się codziennie. Pożar w miejscu pracy to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających na jego terenie ludzi. Pożar jednego budynku może również doprowadzić do katastrofy i nieść zagrożenie dla całej okolicy, w której się znajduje. Zapewne właśnie z tego powodu zasady BHP w jasny i konkretny sposób wymagają odpowiedniego oznakowania każdego budynku oddanego do użytkowania publicznego. 

Obowiązek umieszczenia odpowiednich instrukcji oraz oznaczenia w widoczny sposób drogi przeciwpożarowej spoczywa po stronie firm odpowiedzialnych za prace wykończeniowe budynków. W sklepie internetowym Natare znajdziemy oznakowania, instrukcje oraz znaki zgodne z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Umieszczenie ich zapewni nie tylko zezwolenie na oddanie budynku do użytku, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich osób, które w przyszłości będą korzystały z obiektu.

Podstawowe bezpieczeństwo w każdym budynku –  instrukcje przeciwpożarowe

W artykule pierwszym ochrony przeciwpożarowej jasno określono odpowiedzialność każdej osoby, która odpowiada za dany budynek. Zobowiązuje go on do ochrony zdrowia oraz życia ludzi obecnych na danych przestrzeniach, a także do ochrony najbliższego otoczenia obiektu. 

Jednym z narzędzi, które pomogą nam spełnić te zasady są instrukcje przeciwpożarowe. Występują one w formie plansz, na których opisane jest postępowanie w konkretnych przypadkach. Instrukcja może dotyczyć ogólnych zasad zachowania lub postępowania w wybranym obiekcie, np. szpitalu. 

W sklepie Natare znajdziemy szeroki wybór plansz i instrukcji, które umieszczone w budynku, w jasny i przejrzysty sposób zapewnią bezpieczeństwo przebywającym na jego terenie osobom.

Znaki przeciwpożarowe i kierunku ewakuacji

Konieczne i jednocześnie bardzo pomocne jest umieszczenie znaków wskazujących kierunek ewentualnej ewakuacji oraz znaki przeciwpożarowe. Bardzo ważne jest, aby w każdym budynku wyraźnie oznaczyć miejsca zbiórek, gaśnice, hydranty, a także główne wyłączniki prądu. W momencie paniki i zagrożenia, wyraźne oznaczenia mogą być elementem decydującym o uratowaniu komuś życia. 

Istotnym jest również wyraźne i zrozumiałe oznaczenie dróg ewakuacyjnych, tak aby nie wprowadzać użytkowników obiektu w błąd i ułatwić im ewentualną ucieczkę z budynku. Pomaga to także służbom ratowniczym w poruszaniu się po nieznanym budynku. Jeśli szukasz wyraźnych oznaczeń do budynków zgodnych z obowiązującymi przepisami, w sklepie Natare znajdziesz ich duży wybór w niskich cenach.

Apteczka pierwszej pomocy nie tylko w samochodzie

Apteczka samochodowa stanowi podstawowe wyposażenie każdego samochodu. Nie jest ona w Polsce obowiązkowa dla wszystkich pojazdów, ale zdrowy rozsądek oraz troska o bliskich powinny stanowić podstawowy argument do jej zakupu.

Apteczki muszą się również znajdować na terenie zakładów pracy. Warto też mieć je w domu, ponieważ to właśnie tam, dochodzi do wielu drobnych wypadków, takich jak: skaleczenia, oparzenia, stłuczenia czy złamanie. Posiadanie dobrze wyposażonej apteczki pomoże nam w skutecznym udzieleniu pierwszej pomocy.