Rękawice skórzane i wzmacniane skórą

Porządne rękawice skórzane to element stroju roboczego, którego nie może zabraknąć w miejscu pracy, gdzie dłonie narażone są na obtarcia, a częste podnoszenie ciężkich przedmiotów dodatkowo je obciąża. Nosząc skórzane rękawice mamy pewniejszy chwyt, więc możemy złapać przedmiot o śliskiej powierzchni. Rękawice chronią także przed skaleczeniem, np. drzazgami, dlatego bez obaw możemy podnosić przedmioty o nierównej powierzchni, np. bale drewna, z których mogą wystawać drzazgi.

W zależności od modelu robocze skórzane rękawice wykonane są ze skóry bydlęcej, jagnięcej lub koziej. Niektóre z nich uszyte są z jednego kawałka skóry – takie rękawice cechują się niezwykłą wytrzymałością, ponieważ unikamy ryzyka rozejścia się szwów. Natomiast te, które szyte są z kilku kawałków skóry, uszyte są specjalną, mocną nicią i ściegiem, który wykorzystywany jest właśnie do szycia odzieży roboczej. Rękawice często wzmacniane są dodatkową warstwą skóry na chwytnej stronie dłoni. Bawełniana wyściółka w środku rękawic zapewnia komfort, a wykorzystanie licowanej skóry do produkcji rękawic podnosi walory estetyczne produktów.

Rękawice skórzane do pracy szyte są z myślą o bezpieczeństwie, ale także o wygodzie. Dzięki temu pracując w rękawicach, nic nas nie uciska, nie obciera i możemy skupić się na wykonywanej pracy. Wygodne ściągacze utrzymują rękawice stabilnie na dłoniach, a niektóre rękawice posiadają dodatkową osłonkę ochronną na tętnicę na nadgarstku.

Rękawice skórzane chronią przed otarciami i skaleczeniami, ułatwiają pracę, a pianka ochronna amortyzuje uderzenia, która chroni nas przed bolesnymi kontuzjami. Rękawice najlepszych producentów odzieży roboczej (Deltaplus, Urgent) zamówisz w naszym sklepie internetowym.