Defibrylatory

Wysokiej jakości defibrylatory AED w sklepie Natare

Bezpieczeństwo Twoich pracowników to priorytet, z którym trudno dyskutować. Niestety, nawet w najlepiej zadbanych zakładach pracy może dojść do konieczności przeprowadzenia akcji ratunkowej. Według prawa, każdy pracodawca ma obowiązek zorganizowania na terenie zakładu pracy punktu pierwszej pomocy. Co jednak zaliczamy obecnie do pierwszej pomocy? Według przepisów jest to po prostu apteczka z podstawowym wyposażeniem. Co jednak w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z zatrzymaniem krążenia? Zazwyczaj w przypadku takich akcji ratunkowych o jej powodzeniu decydują minuty, a nawet sekundy. Trudno jednak działać z samą apteczką pod ręką. Dlatego warto rozważyć zakup defibrylatora w sklepie internetowym Natare.

AED – wszystko, co musisz wiedzieć

Według statystyk, w przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK) brak podjęcia natychmiastowej akcji kończy się śmiercią aż w 95% przypadków! Inwestując więc w defibrylator AED, zapewniamy realne bezpieczeństwo życia naszym pracownikom.

Działania defibrylatora nie da się zastąpić. Bowiem defibrylator podaje wstrząs terapeutyczny, dzięki czemu wygłusza chaotyczne impulsy serca osoby poszkodowanej w wyniku NZK. Takie działanie jest konieczne do przywrócenia prawidłowego rytmu serca. 

Ponadto defibrylatory AED pozwalają na działanie nawet osobom przypadkowym, nieprzeszkolonym w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wysyła on bowiem komunikaty głosowe oraz instrukcje graficzne, które ułatwiają poprawne umieszczanie elektrod, a w efekcie poprawne wykonanie defibrylacji. Wystarczy jedynie zastosować się do poleceń, aby przeprowadzić skuteczną Resuscytację Krążeniowo - Oddechową.   

Zapewnij bezpieczeństwo swoim pracownikom

AED to bardzo zaawansowana technologia, która gwarantuje skuteczność działania urządzenia. Na pierwsze miejsce wysuwa się przede wszystkim prosta obsługa urządzenia. To właśnie poziom trudności obsługi świadczy o jakości defibrylatora, w tym przypadku, im prościej – tym lepsza jakość. Tak naprawdę dobry sprzęt powinien od człowieka wymagać jedynie dwóch, podstawowych czynności: prawidłowego otwarcia urządzenia oraz przyklejenia elektrod. W niektórych urządzeniach zastosowano dwufazową metodę, dzięki której defibrylator samodzielnie dopasowuje energię wstrząsu do potrzeb osoby reanimowanej. 

Dobry defibrylator to urządzenie, które może być użytkowane wiele razy. Dlatego też inwestycja w tego rodzaju sprzęt jest zdecydowanie dobrą decyzją. Co może się w nim zepsuć? Na pewno po każdym użyciu musimy wymienić elektrody, ponieważ są one jednorazowego użytku. Na szczęście wymiana jest bardzo prosta i nie wymaga wzywania specjalistów w tym zakresie. Samo urządzenie swoją energię czerpie z baterii, które zwyczajowo należy wymienić raz na cztery lata. Jeśli wybierzemy sprzęt dobrej, sprawdzonej firmy to w takim przypadku zakupiony przez nas defibrylator nie będzie wymagał przeglądu w trakcie gwarancji czy po użyciu urządzenia. Najlepsze, sprawdzone defibrylatory znajdziesz w sklepie internetowym Natare.