Kombinezony ochronne

Trudne warunki pracy wymuszają stosowanie specjalnych środków ochronnych. Dla bezpieczeństwa stosujemy więc odpowiednią odzież, która ochroni nas przed różnego rodzaju zagrożeniami. Jeśli Ty lub Twoi pracownicy przebywacie w pomieszczeniach o dużym zapyleniu, koniecznie chrońcie całe swoje ciało przed pyłami! Nawet jeśli pyły nie są trujące, mają one niekorzystny wpływ na układ oddechowy, a przebywając codziennie w takim pomieszczeniu, łatwo o alergie skórne. Najprostszą i najskuteczniejszą ochroną przed takimi pyłami są jednoczęściowe kombinezony ochronne, które szczelnie zakrywają każdy fragment ciała. Wygodne ściągacze na rękach, nogach i kapturze stanowią barierę, nie krępują ruchów i są całkowicie bezpieczne, ponieważ nie tamują krążenia krwi.

Kombinezony ochronne szyte są z oddychającej tkaniny, dzięki której nawet przez wiele godzin pracy odczuwamy komfort. Jednocześnie pod materiałem nie tworzą się pęcherze powietrza – cyrkulacja powietrza jest równomierna. Materiały wykorzystywane do szycia są także odporne na wilgoć, której nie przepuszczają od zewnątrz. Polipropylenowa warstwa jest także odporna na uszkodzenia mechaniczne, powstałe w wyniku obtarcia czy zahaczenia o drobne przeszkody.

Kombinezony szyte są polipropylenu lub polipropylenu z domieszką polietylenu – różne modele kombinezonów pozwolą dobrać najlepszy kombinezon ochronny do warunków, w jakich pracujecie. Kombinezony elektrostatyczne przeznaczone są do pracy w miejscach, gdzie nie masz pewności co do stanu technicznego instalacji elektrycznej. Jeśli nie znasz stanu technicznego budynku, należy podjąć wszystkie środki ostrożności, które uchronią Cię przed porażeniem prądem.

Kombinezony zapinane są zamek błyskawiczny, który ułatwia zakładanie i zdejmowanie kombinezonu. Wybierz ochronny kombinezon roboczy, który spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa!