Rękawice syntetyczne, lateksowe i jednorazowe

Ochrona dłoni w wielu miejscach pracy jest konieczna i ściśle określona w przepisach BHP i innych. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne modele rękawiczek z lateksu. Jednorazowe rękawiczki lateksowe sprawdzają się szczególnie w przemyśle farmaceutycznym, w medycynie czy w przemyśle kosmetycznym i spożywczym. Ponieważ kojarzymy je przede wszystkim z służbą zdrowia, nazywamy je rękawiczkami diagnostycznymi lub rękawiczkami zabiegowymi. Ze względu na ich właściwości wykorzystujemy je w wielu branżach, a także w gospodarstwach domowych. Ich największą zaletą jest ochrona przed długotrwałym działaniem wody oraz środków czystości, a także ich niska cena. Dzięki temu każdorazowo zmieniamy parę rękawiczek, nie musimy ich suszyć ani czyścić.

Rękawiczki lateksowe

Odpowiednia ochrona dłoni w miejscu pracy to bardzo istotny aspekt. W wielu miejscach pracy pracownicy wykonują zadania, które narażają ich na kontakt z niebezpiecznymi, często nawet toksycznymi substancjami lub przedmiotami o wysokiej temperaturze. By móc ich dotkać lub ochronić się przed ich szkodliwym oddziaływaniem, niezbędne jest zastosowanie odpowiednio dopasowanych rękawic roboczych. Inną sytuacją jest, kiedy to przepisy BHP wymagają, aby pracownik pracował w rękawiczkach ochronnych, by zabezpieczyć dany produkt przed zabrudzeniem lub przedostaniem różnorodnych drobnoustrojów. Ma to szczególne znaczenie przede wszystkim w branżach spożywczych.

Warto także dodać, że w dzisiejszej dobie koronawirusa, dodatkowa ochrona zarówno pracowników, jak i klientów, musi być zdecydowanie wyższa, dlatego wprowadza się konieczność pracy w rękawiczkach ochronnych do większości sklepów czy lokali usługowych.

Bez wglądu na to, w jakich warunkach pracują Twoi pracownicy i jakiego rodzaju ochrony potrzebują, gwarantujemy, że znajdziesz ją właśnie w sklepie Natare. Oferujemy szeroki wybór rękawic roboczych o bogatym zastosowaniu. Sprawdź naszą ofertę teraz!

Rękawiczki nitrylowe jednorazowe – poznaj zalety!

W tej kategorii znajduje się szeroka gama rękawiczek nitrylowych jednorazowych polecanych do różnorodnego zastosowania. Stanowią idealny wybór dla pracowników, którzy mają nieustanny kontakt z żywnością. Rękawiczki nitrylowe jednorazowe są wygodne w użyciu. Niepudrowane od środka są łatwe w założeniu i sięgnięciu, co zabezpiecza przed poceniem się dłoni. Pozwalają na swobodne wykonywanie obowiązków pracowniczych. Nie krępują ruchów, doskonale dopasowują się do kształtu dłoni. Oferujemy opakowania zbiorcze po 100 sztuk. Produkt jest jednorazowy, nie trzeba go zatem prać, ani dezynfekować. Są skuteczne i łatwe w stosowaniu.

Dysponujemy również modelami wykonanymi z połączenia nitrylu i bawełny. Bawełniana powłoka od wewnątrz podnosi komfort użytkowania produktu. Gwarantuje też większą grubość rękawicy, co dodatkowo zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i czyni bardziej odporną na działanie toksycznych substancji czy wysokich temperatur.

Szeroki wybór rękawiczek lateksowych

Alternatywą dla produktów nitrylowych są rękawiczki lateksowe. To najbardziej podstawowy rodzaj rękawic polecany w miejscach pracy, w których niezbędna jest skuteczna ochrona dłoni. Produkty lateksowe są bezpieczne do stosowania w kontakcie z żywnością. W ofercie znajdują się rękawiczki lateksowe w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo dostosować produkt do aktualnych potrzeb pracowników. Te jednorazowe rękawiczki syntetyczne mogą być używane zarówno w lokalach usługowych, przemyśle spożywczym, jak i różnego rodzaju placówkach medycznych. Chronią zarówno użytkownika, jak i osobę obsługiwaną.

Inne rodzaj rękawic ochronnych

W ofercie Natare znajdują się również takie produkty jak rękawice wykonane z PVC z dodatkową bawełnianą wyściółką znajdującą się wewnątrz. Oferujemy również produkty poliestrowe z pianką lateksową po stronie chwytnej oraz na końcach palców. Świetnie sprawdzą się do różnorodnych prac ręcznych np. w zakładach stolarskich czy warsztatach samochodowych.