Instrukcje i znaki BHP

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy i inne to wyznacznik, w jaki sposób pracodawca zobowiązany jest organizować pracę i przestrzeń, w której znajdują się jego pracownicy. Pracownicy zaś zobowiązani są do przestrzegania zasad BHP i innych regulacji, które pozwalają zminimalizować ryzyko wypadków, urazów, a także chorób zawodowych. Dzięki takim zapisom prawnym pracownik ma pewność, że pracuje w możliwie najlepszych warunkach pracy, a pracodawca jest chroniony w razie zdarzeń, które nie wyniknęły z jego winy. Ponadto wszystkie przepisy powinny być w ściśle określonych miejscach – tak, by w każdej chwili każdy miał do nich łatwy dostęp i mógł przypomnieć sobie zapis, który akurat uciekł mu z pamięci.

Tablice - instrukcje i znaki BHP

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz tablice wykonane z twardej i trwałej płyty PCV, dzięki czemu można je powiesić w miejscu narażonym na wilgoć czy wysoką temperaturę. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, instrukcje obsługi poszczególnych maszyn czy zasady obowiązuje na stacji paliw to najczęściej poszukiwane przez przedsiębiorców tablice informacyjne. Wyraźna czcionka, podkreślenia i grafiki sprawiają, że tablice są czytelne i zrozumiałe. Ma to duże znaczenie przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych, np. pożar. Jeśli Twoi pracownicy zauważą niewielki ogień i w zasięgu wzroku będą mieli gaśnicę oraz zrozumiałą instrukcję obsługi, z pewnością uda im się opanować zagrożenie przed przyjazdem straży pożarnej. To pierwsze reakcje na stan zagrożenia jest kluczowy i często decyduje o powodzeniu akcji ratowniczej prowadzonej przez profesjonalnych ratowników. Podobnie wygląda sytuacja, gdy jeden z pracowników ulegnie wypadkowi lub straci przytomność. Zachowanie się osoby, która będzie najbliżej może wpłynąć na zdrowie, a nawet życie poszkodowanego. Jeśli osoba ratująca w stresie zerknie na tablicę informującą o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy, opanuje emocje i strach, szanse na jej udzielenie wzrosną.

Wybierz tablice, na których znajdują się obowiązujące Ciebie, Twoich pracowników i Klientów zasady i złóż zamówienie, a my zrealizujemy je e ekspresowym tempie!