Pochłaniacze przeciwgazowe i filtry przeciwpyłowe

Kompleksowa ochrona dróg oddechowych jest wymagana m.in. podczas prac w zakładach chemicznych i farmaceutycznych oraz innych środowiskach o podwyższonym ryzyku. By wyeliminować ryzyka i spełnić wymogi BHP, w miejscach tego typu stosuje się maski przeciwgazowe, jak również odpowiednie pochłaniacze przeciwgazowe i filtry przeciwpyłowe. Takie znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Pochłaniacze i maski przeciwgazowe najwyższej jakości

Bez względu na to, czy potrzebne są Państwu profesjonalne maski przeciwgazowe zabezpieczające przed parami oraz gazami, czy pochłaniacze przeciwpyłowe, które zabezpieczą przed cząstkami substancji stałych czy też cieczy – w naszej ofercie czekają odpowiednie rozwiązania od sprawdzonych producentów. Zaopatrując się w naszym sklepie BHP, mogą Państwo oczekiwać fachowego doradztwa przy zakupach oraz ekspresowej dostawy zamówionych masek, pochłaniaczy oraz innych elementów.

Maski przeciwpyłowe oraz przeciwgazowe

Nasze płuca są jednym z głównych narządów w naszym organizmie. Ich podstawowym zadaniem jest utlenianie krwi oraz usuwanie z organizmu produktów ubocznych, taki jak dwutlenek węgla. Obecnie płuca mają trudne zadanie, bowiem w codziennym życiu stykamy się z wieloma zanieczyszczeniami obecnymi w otaczającym nas środowisku. Trwałe uszkodzenie dróg oddechowych często prowadzi do śmierci, w najlepszym wypadku do trwałego kalectwa. Prowadząc firmę, w której nasi pracownicy są narażeni na uszkodzenie dróg oddechowych spowodowanych gazem lub innymi substancjami chemicznymi, musimy zapewnić im wszelkie środki ochrony umożliwiające komfortowe wykonywanie codziennej pracy. W sklepie internetowym Natare znajdziesz duży wybór najwyższej jakości filtrów przeciwpyłowych oraz przeciwgazowych przeznaczonych do masek ochronnych.

Sprawdzone filtry przeciwpyłowe – które wybrać?

Wchłanianie do organizmu substancji chemicznych to ogromne zagrożenie. Zlecając pracownikom zadania, musimy mieć pewność, że powietrze, którym oddychają, spełnia odpowiednie warunki zawarte w przepisach bezpieczeństwa. Po pierwsze, w powietrzu stężenie substancji nie może przekraczać dopuszczalnych norm. Po drugie, temperatura powietrza, które jest wdychane, musi również odpowiadać normie. Po trzecie, zawartość tlenu w wydychanym powietrzu powinna być wyższa niż 17% jego składu. 

Spośród środków ochrony dróg oddechowych, które zostały ustalone normą PN-EN 133, możemy wyróżnić sprzęt oczyszczający oraz izolujący. Sprzęt oczyszczający to przede wszystkim filtry, pochłaniacze oraz filtropochłaniacze, które umieszczamy w maskach lub półmaskach. Tego typu sprzęt składa się z części twarzowej oraz filtra. Zazwyczaj stosuje się je w miejscach, gdzie występuje realne zagrożenie zatrucia substancjami chemicznymi, występującymi w postaci szkodliwych gazów oraz oparów. 

Należy pamiętać, że czas działania wszelkich filtrów jest ograniczony czasowo. W przypadku działania w warunkach bardzo dużego zanieczyszczenia, czas ochrony może trwać zaledwie kilka minut. Podobnie przy skrajnych warunkach atmosferycznych lub podwyższonej wilgotności powietrza.

Szeroka oferta filtrów do masek przeciwgazowych w sklepie Natare

W sklepie internetowym Natare postawiliśmy na produkty pochodzące od najlepszych producentów filtrów przeciwgazowych oraz przeciwpyłowych na rynku. Zadbaj razem z nami o zdrowie, komfort i bezpieczeństwo pracy swoich pracowników. Dodatkowo oszczędzaj pieniądze, dzięki możliwości kupna zestawów pochłaniaczy przeciwgazowych oraz filtrów przeciwpyłowych. Oszczędzaj na przesyłce, zamawiając większe ilości. W sklepie Natare obowiązują bezpieczne zwroty oraz szybka dostawa prosto pod wskazany adres. Wybierając asortyment dla naszych klientów, stawiamy na jakość oraz profesjonalizm.