Okulary ochronne

Na podstawowym wyposażeniu każdego pracownika w warsztacie motoryzacyjnym, na terenie budowy oraz wszędzie tam, gdzie na jakiekolwiek zagrożenia narażone są oczy powinny być ochronne okulary. Ich zadanie to zabezpieczenie oczu przed urazami, ale jednocześnie też zagwarantowanie komfortu widzenia. Zapoznaj się z nasza ofertą w zakresie okularów ochronnych!

Okulary ochronne są zatem jednym z podstawowych elementów odzieży ochronnej – wyposażenia dla pracujących tam, gdzie panują trudne warunki i niebezpieczeństwo.

Okulary ochronne BHP

Z uwagi na bardzo różne wymagania konsumentów, w procesach produkcyjnych stosuje się najróżniejsze materiały i technologie. Dzięki temu naszym Klientom oferujemy szeroką skalę soczewek. Dostępne w naszej ofercie są np. okulary ochronne pomarańczowe albo żółte, czy też przezroczyste. Inne okulary stosuje się podczas pracy w pełnym słońcu, a inne przy demontażu części samochodowych. Czasami też w miejscu pracy występować mogą zagrożenia dla życia i zdrowia.

Wybierając okulary BHP, powinniśmy się zapoznać z opisem i specyfikacją produktów. W kontekście zabezpieczenia przed czynnikami szkodliwymi okulary mogą zapewniają:

  • ochronę przed kroplami lub rozbryzgami cieczy;
  • ochronę przed działaniem łuku elektrycznego;
  • ochronę przed gorącymi ciałami stałymi albo stopionym metalami;
  • ochronę przed pyłem większym niż 5 μm.

Poza tym okulary BHP w naszej ofercie charakteryzują się zróżnicowaną wytrzymałością mechaniczną. Dodatkowo w zależności od wykonywanych czynności, mogą się okazać potrzebne okulary z filtrami, które chronią przed promieniowaniem nadfioletowym, podczerwienią lub olśnieniem słonecznym. Te wszystkie opcje odnajdziesz w naszej ofercie!

Okulary ochronne robocze

Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na okulary ochronne BHP. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami – nasi specjaliści udzielą wyczerpujących odpowiedzi i pomogą w wyborze odpowiednich okularów ochronnych do konkretnych zastosowań.