Kalosze i filcaki to buty do zadań specjalnych. Stworzone zostały z myślą o trudnych warunkach pracy, takich jak deszcz, śnieg, błoto czy śliska powierzchnia. Dzięki kaloszom żadne zadanie nie będzie straszne ani Tobie, ani Twoim pracownikom.

Nogi, to obok głowy, część ciała, która najbardziej narażona jest na urazy podczas pracy. Także stopy, podobnie jak głowa, oddają wiele ciepła. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo oraz komfort cieplny stóp, by praca w trudnych warunkach nie odbiła się na naszym zdrowiu.

Filcaki znajdujące się w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości włókniny, która utrzymuje ciepło w środku buta. Dodatek biokomponentu sprawia, że są one odporne na rozciąganie. Filcaki dopasowują się do stopy i łydki tak, by praca i chodzenie w nich było wygodne, a woda, śnieg czy błoto nie miały szansy dostać się do wewnątrz. Dzięki ozdobnej lamówce każdorazowe założenie kalosza zajmuje dosłownie chwilę i nie odkształca buta. Podeszwy zostały specjalnie wyrzeźbione, aby zapewnić dobrą przyczepność, nawet w warunkach zimowych. Spód filcaków wykonany został z myślą o niskich temperaturach, Twoje stopy nie odczują więc nie tylko wilgoci, ale także mrozów. Wyprofilowane wkładki zapewniają wygodę przez wiele godzin pracy, którą będziesz wykonywał właśnie w roboczych kaloszach.

W naszej ofercie znajdują się także kalosze kwasoodporne, dzięki którym unikniesz podrażnień i poparzeń, w przypadku rozlania się między innymi rozcieńczonych kwasów czy zasad. Wodery to wysokie kalosze, które niezbędne są nie tylko podczas łowienia ryb, ale także wykonywania pracy w wodzie sięgającej powyżej łydki. Antyelektrostatyczne kalosze zapewnią komfort i bezpieczeństwo pracy każdemu, kto narażony jest na porażenia prądem.

Antypoślizgowe podeszwy zapewniają wygodę w każdych warunkach pogodowych. Kalosze i filcaki chronią Twoje nogi przed czynnikami zewnętrznymi, nie powodując otarć czy odcisków. Filcaki i kalosze dostępne są w różnych fasonach, kolorach i wielu rozmiarach. U nas znajdziesz wysokie buty do pracy, spełniające wymogi BHP oraz Twoje oczekiwania.