Alkomaty

Alkomaty wysokiej jakości w sklepie Natare.pl

Okazji do świętowania jest wiele. Urodziny, imieniny, podwyżka lub awans – każdy lubi wtedy spotkać się w gronie bliskich osób. Niestety, najczęściej takim sytuacjom towarzyszy alkohol, który spożywany w nadmiarze może bardzo szkodzić naszemu życiu lub zdrowiu. Zdarzają się również takie sytuacje, kiedy jako właściciele firmy, możemy mieć podejrzenie co do stanu trzeźwości naszych pracowników. W takiej sytuacji warto posiadać na terenie zakładu, przedsiębiorstwa lub fabryki alkomat.

Jako osoby odpowiedzialne za życie i zdrowie naszych pracowników mamy prawo poprosić podejrzanego pracownika o zgodę na badanie alkomatem. Nie możemy jednak do tego zmuszać. Jeśli podejrzana przez nas osoba odmówi wykonania badania, możemy odsunąć ją od wykonywanych obowiązków oraz wezwać odpowiednie organy, które przeprowadzą takie badanie. Tego typu sytuacje nie są miłe, jednak jako odpowiedzialni pracodawcy powinniśmy posiadać dobrze działający alkomat. W sklepie Natare możemy znaleźć szeroką ofertę profesjonalnych alkomatów sprawdzonych firm. 

Proste i dokładne – jaki alkomat kupić?

Na rynku istnieje szeroki wybór alkomatów opartych na różnych mechanizmach działania. Najtańsze z nich to takie, które wykorzystują sensor półprzewodnikowy. Niestety ich niska cena odpowiada jakości i nie są one zbyt dokładne. 

Najpewniejsze jeśli chodzi o wyniki, są alkomaty spektrofotometryczne. Jednak ich niepraktyczna, stacjonarna forma sprawia, że zdecydowanie nie sprawdzą się na terenie zakładu pracy. Które alkomaty warto brać zatem pod uwagę? Najrozsądniejszy oraz najpraktyczniejszy będzie wybór alkomatu, który rozpozna obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki temu, że nie reagują one na inne związki oraz substancje, możemy mieć pewność, że wykonywany przez nas pomiar będzie dokładny i precyzyjny. Warto też zwrócić uwagę na sprzęt, który nie ma określonego limitu wykonywanych testów.

Profesjonalne alkomaty renomowanych producentów

Warto również pomyśleć o bezpieczeństwie swoim oraz swoich najbliższych. Pamiętajmy, aby zawsze po wypiciu jakiejkolwiek ilości alkoholu, nawet po upływie 24h sprawdzić, czy nasz organizm zdołał już strawić substancję, a my jesteśmy w stanie kierować pojazdami mechanicznymi. Aby mieć taką pewność warto sprawdzić bogaty asortyment alkomatów renomowanych firm w sklepie internetowym Natare. 

W ostatnich latach wybór alkomatów na rynku znacznie wzrósł, sprawiając, że często nie wiemy, któremu producentowi zaufać. Sięgając po szeroką ofertę alkomatów na stronie Natare, mamy pewność, że wybieramy jedynie spośród sprawdzonych oraz zapewniających rzetelne wyniki aparatów. Do tego składając zamówienie na natare.pl, możesz mieć pewność wygodnej oraz szybkiej dostawy pod wskazany adres. Zadbaj o bezpieczeństwo z Natare!